Aktuální

V posledním kole této sezony se utkal prvním tým s druhým. Pozice v tabulce už byla před zápasem daná. Válečníci odehráli vyrovnanou první polovinu s Válcem, poté se soupeř gólově utrhl a utkání se dohrávalo v klidném tempu. První domácí trefu obstaral veterán Vobejda, když vypálil od modré čáry a i s přispěním brankářovo masky, kotouč doběhl do sítě. Druhý zásah si připsala nová akvizice bojovníků - Pavel Bašta, který prokličkoval obranou Válce a zavěsil. První gól v dresu Warriors a ještě v prvním utkání - co víc si přát. To samé předvedl Václav Mikšíček, který vstřelil branku v prvním startu za válečníky. Zdeněk Kříž zaznamenal dva góly v zápasu a celkově podtrhl svou nejúspěšnější sezónu v kariéře. Jaroslav Pavlík dvakrát asistoval a vyhoupl se na 5. místo týmové produktivity. Vojtěch Šolta zapsal dvě přihrávky a stal se nejlepším náhrávačem týmu (36 A). Kanadské bodování týmu poprvé v historii neovládl Radek Hauser, ale předal žezlo Karlu Caldrovi, který nasbíral 58 bodů (38+20). Válečníci odehráli nejlepší sezonu v RHL a zaslouženě obsadili 2. místo v tabulce!

V předposledním utkání sezony válečníci nestačili na Ledenice o jedinou branku. Dlouho byl stav zápasu 1:1, potom ovšem šel soupeř do trháku 1:3 a duel už nepustil. Bojovníci tentokrát neproměnili velké množství příležitostí, a tak neberou ani bod. Radek Bína dělal co mohl, ledenické držel na uzdě, ale domácí dnes selhali v koncovce. V posledním střetnutí sezony se bojovníci utkají s týmem HC Válec.

Válečníci i potřetí v sezoně porazili Kačery, tentokrát 7:5 po velmi atraktivním průběhu. Domácí vedli už 4:1 a mysleli, že s průběhem zápasu už nikdo nemůže zamávat. Mocní Kačeři ovšem vstřelili branku na 4:2, dostali se do fazóny a začali tlačit bojovníky ke zdi. Nakonec se jim zaslouženě podařilo srovnat stav na 4:4. Poté se znovu ke slovu přihlásila první formace a Pavlík poslal válečníky do vedení 5:4. O pár desítek minut později vrátil klid na domácí hokejky Černovský, který nádherně tečoval Šebestovu pobídku - 6:4. Ke konci duelu ještě správně vyrešil situaci dva na jednoho Černovský, když předložil kotouč Pavlíkovi, který zametl puk do prázdné branky - 7:4. Soupeř už jen korigoval skóre a zápas tedy skončil 7:5. Vladislav Šebest zaznamenal 7 kanadských bodů (2+5) a udělal si osobní rekord. Michal Černovský vsítil hattrick a přidal 2 asistence. Jaroslav Pavlík si připsal bodové skóre 2+2. První pětka dohromady nasbírala 16 bodů v utkání. Radek Bína přispěl k výhře důležitými zákroky a nasměroval válečníky ke druhému místu v RHL.

Válečníci podruhé v sezóně s Metou prohráli. I když začátek zápasu jsme měli celkem slušný, vedení 2:1 a poté ani skóre 3:2 jsme neudrželi a soupeř zaslouženě otočil utkání. V koncovce a důrazu byla Meta jednoznačně lepší. Vladislav Šebest vstřelil hattrick, ze kterého neměl vůbec radost. Do konce ligy bojovníkům zbývají odehrát ještě 3 utkání.

Válečníci porazili Homole i potřetí v sezoně. Ovšem dnes to bylo velice vydřené. Rozhodčí nedorazil, přesto se utkání odehrálo celkem v poklidu. Bojovníci sice vedli už 6:2 v utkání, soupeř dokonale otočil duel na 6:7, ale závěr patřil znovu domácím, kteří udělali poslední otočku ve skóre na konečných 9:8! Rozhodující gól zaznamenal tři minuty před koncem zápasu aktivní Jan Lach, který zase potvrdil, že se mu proti tomuto soupeři bodově daří. Vstřelil svůj první hattrick v kariéře. Vojtěch Šolta zapsal 1+3, Vladislav Šebest 1+2 a Petr Matuschka si připsal tři asistence. Radek Bína měl soupeřova zakončení celkem nastudované, výrazně pomohl válečníkům přetlačit Homole a získat důležité dva body.

Válečníci po třech nezdarech konečně zabrali a naplno bodovali. Tým Dlaždičů jednoznačně roznesli 9:2. Hra domácích se pomalu zvedá a doufám, že vygraduje na konci sezóny. Bojovníci si vylepšili své osobní statistiky, Radek Hauser se už vyhoupl na 9. místo týmového bodování a na první pětku ztrácí pouhých deset kanadských bodů. V dalších utkáních potřebují bojovníci hlavně vítězit. Radek Bína pochytal vše potřebné a za svá záda propustil pouze dva puky. Válečníci se tímto vítězstvím vyšvihli do čela RHL díky menšímu počtu odehraných zápasů týmu HC Válec. V dalším duelu nás čeká derby s týmem HC Homole.

Válečníci poprvé v sezoně ztratili body s HC Motorfans. A dá se říct, že zaslouženě. Soupeř hrál hodně týmově a poctivě odbojoval toto střetnutí. Domácím profesorský hokej stačil jen na bod. Ke konci utkání mohla zvítězit obě mužstva. Šance byly na obou stranách. Motoráci vedli 1:3, později i 3:5, ale vedení neudrželi, když bojovníci otočili zápas - 5:4. Pět minut před koncem duelu hosté srovnali na konečných 5:5. Jediný kdo zaslouží pochvalu je brankář Radek Bína, který domácím pomohl vyválčit bod za remízu. Válečníci se pokusí dostat z herní krize zápasem proti Dlaždičům.

# V R P GF GA B

HC WARRIORS v RHL