2

Sestava:
Bína - Vobejda, Stehlík, Vaňas, Bašta - Šolta, Caldr, Šebest, Lach - Černovský, Pavlík, Červinka

Komentář:
Ve 12. kole nastoupili válečníci v náročném duelu proti týmu HC Plav. A domácím se podařilo historicky poprvé bodovat s tímto protivníkem (předchozí zápasy - 7:9, 1:6, 3:7). Bojovníci navázali na utkání s Motorfans a neohroženě vlétli i do úvodu tohoto střetnutí. Karel Caldr projel skoro celé hřiště a poslal válečníky do vedení 1:0. Ovšem po několika minutách soupeř poprvé otočil zápas, když po trefách Kopice a Ferdana vedli plavští 1:2. Odpověď domácích netrvala dlouho. Jaroslav Pavlík vybojoval poctivou hrou do těla kotouč pro Stehlíka, který pokořil hostujícího brankáře střelou mezi betony a stav byl znovu srovnán - 2:2. Poté byl k vidění velice vyrovnaný hokej, plavští byli o trochu aktivnější a dostávali se do mnoha šancí, kterým ale důrazně zamezil Radek Bína. Vychytal nejméně pět tutových plavských příležitostí a připravil půdu pro získaný bod. Necelou půl hodinu před koncem zápasu přidal svou druhou trefu Caldr a bojovníci vedli 3:2. Po pěti minutách znovu soupeř srovnal skóre, když se trefil Pávek - 3:3. Další otočku v dramatickém duelu nabídl Beneš, který dorážkou poslal Plav do vedení 3:4. Dnes domácí táhli za jeden provaz a přineslo to zasloužené ovoce. Tři minuty před koncem utkání pronikl Bašta až před branku hostí, jeho vyraženou střelu dorazil do sítě z druhé vlny najíždějící Červinka, který ukázal svůj bekhend a vybojoval důležitý bod do tabulky. Druhou asistenci u vyrovnávacího gólu si připsal brankář Bína, který byl zvolen první hvězdou duelu. Válečníci se znovu představí až v únoru, kdy se utkají s týmem HC Vampires.